(D)epilace, IPL

Odstranit nežádoucí chloupky lze několika způsoby. Epilace je odstranění chloupků z lidského těla včetně zničení vlasového kořínku, pro svůj dlouhodobý efekt je tak velmi oblíbená. Tím se zásadně liší od depilace, kterou se odstraňují pouze viditelné části chloupků. Nicméně tyto dva názvy se v praxi dost často zaměňují nebo nejsou správně používány. Vhodnou techniku vám samozřejmě doporučíme dle vašich požadavků, typu pokožky a chloupků.

V našem centru nabízíme velmi šetrnou (d)epilaci profesionální cukrovou pastou, která odstraní chloupky z vlasového váčku po směru jejich růstu. Cukrová pasta je absolutně hypoalergenní a bez reakcí, vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku.

Pro náročnější a dlouhodobější efekt využijete fotoepilaci IPL (intenzivním pulzním světlem) s nejnovější optoelektronickou technologií kombinující technologii epidermálního chlazení s technologií světelné terapie. 

(D)epilace cukrovou pastou

Nežádoucí chloupky (d)epilujeme profesionální cukrovou pastou od americké společnosti Alexandria Professional®.

Cukrová (d)epilace je profesionální, příjemná a zcela přírodní metoda odstraňování chloupků. Jedná se o jediný způsob depilace, kde se chloupky z vlasového váčku vytahují po směru růstu, tím je minimálně bolestivá.

Výhody cukrové (d)epilace

  • Výrazně šetrná, 100% přírodní, nezpůsobuje alergie narozdíl od chemických d()epilačních přípravků.
  • Okamžitý efekt odstranění chloupků bez podráždění pokožky.
  • Pokožka je po d()epilaci hedvábně jemná a hydratovaná.
  • Postupně je možné (d)epilaci opakovat méně často, protože chloupky postupně slábnou a řídnou.
  • Je vhodná i pro (d)epilaci citlivých míst, jako je obličej, podpaží nebo oblast bikin.
  • Cukrová pasta má teplotu lidského těla a je možné ji nanést na stejné místo opakovaně.

Odstraňování chloupků se provádí pomocí husté cukrové hmoty. Hmota má konzistenci pasty připomínající vzhledem med. Jedná se o směs cukru, vody a citrónové šťávy, je tedy 100% přírodní.  Na pokožku těla se nanáší zahřátá na tělesnou teplotu, čímž je vyloučena možnost popálení.

Cukrová hmota je bezpečná a nedráždivá i pro citlivé oblasti jako je obličej, třísla, ale i místa, kde se vyskytují křečové žíly apod. Velkou výhodou je, že cukrová pasta se nelepí k pokožce (jako například vosk), ale pouze k chloupkům. Pokožka je před depilací očištěna a je aplikován před(d)epilační pudr. Cukrová pasta se nanese proti směru růstu chloupků, vmasíruje se do chloupků, a poté se chloupky vytrhávají rychlým strhnutím cukrové pasty ve směru růstu. Chloupky jsou tak vytrženy i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě. Po (d)epilaci je pokožka ošetřena po(d)epilačním krémem. 

Cukrová pasta i celý proces (d)epilace jsou výrazně hygienické, protože během ošetření nejsou použity žádné jiné pomůcky, proto nehrozí přenos infekce. Cukr je přirozený konzervační prostředek, proto nedovolí množení bakterií. Trvanlivost cukrové pasty tak není omezena. 

Ceník

(D)epilace horní ret
150 Kč
(D)epilace celý obličej
350 Kč
(D)epilace podpaží
450 Kč
(D)epilace předloktí
590 Kč
(D)epilace celé paže
790 Kč
(D)epilace třísla
450 Kč
(D)epilace lýtka nebo stehna
690 Kč
(D)epilace celé nohy
1050 Kč

Ceník je platný od 1. dubna 2024.

IPL trvalá fotoepilace

Fotoepilací intenzivním pulzním světlem IPL (trvalé odstranění chloupků) certifikovanou technologií IPL SHR lze zbavit tělo trvale chloupků s úspěšností až 95%. Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který dodává chloupku jeho zabarvení (melanin), pohlcuje intenzivní pulzní světlo. Vlasový váček se rozehřeje na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně.

Disponujeme nejmodernějším přístrojem IPL SHR (super hair removal). Ten využívá jak technologií separovaného přikládání např. pro oblast obličeje a menších ploch, tak revoluční technologie IN-Motion (ošetření v pohybu) pro aplikaci plynulým pohybem po velkých plochách např. pro oblast dolních končetin. 

Ošetření IPL u nás je naprosto bezpečné a bezbolestné. Využíváme nejnovějšího mechanismu chlazení aplikační hlavice pro dokonalou ochranu pokožky bez rizika poranění.

Fotoepilaci je nejúčinnější provádět v období růstu chloupku. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu. Zbývající chloupky postupně slábnou, až jsou téměř neviditelné. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže světlejší. Lze však odstranit i úplně světlé až bílé chloupky.

Ošetření je nutné několikrát (5-8x) opakovat, jelikož chloupky rostou v různých fázích. Ošetření se opakuje po 4 – 12 týdnech podle depilované oblasti.

CO SE NESMÍTE PŘED OŠETŘENÍM?

Před ošetřením je nezbytné přestat s depilací voskem či pastou, pinzetou nebo jakoukoliv jinou technikou nejpozději 6 týdnů před prvním ošetření. Pokožka nesmí být opálená (ani ze solária) ani jiným způsobem poškozená. Chloupky před prvním ošetřením neholte minimálně 3 dny, aby mohl být stanovena přesná síla impulsu. Chloupky budou oholeny těsně před ošetřením.

CO  NESMÍTE PO OŠETŘENÍ?

Po aplikaci IPL se po dobu 3 týdnů vyhýbejte slunci a soláriu. V případě potřeby či začervenání hydratujte pokožku Panthenolem. Nepoužívejte make-up po dobu 24 hodin o ošetření

VEDLEJŠÍ ÚČINKY OŠETŘENÍ

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně. Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat až dva dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí. Stačí pokožku chladit a napuchnutí do dvou dnů vymizí. Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází v případech, že ošetřované místo bylo před ošetřením vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária. 

KONTRAINDIKACE OŠETŘENÍ IPL: onkologická onemocnění, srdeční onemocnění, kardiostimulátor, epilepsie, těhotenství, léky na ředění krve, léky proti citlivosti na světlo, cukrovka, herpes, opálená pokožka

Ceník

Horní ret
550 Kč
Brada
950 Kč
Podpaží
1250 Kč
Předloktí
1500 Kč
Třísla
1500 Kč
Lýtka
1900 Kč
Celé nohy
2900 Kč
Dvojkombinace horní ret + brada - VÝHODNÝ BALÍČEK (ušetříte 250 Kč)
1250 Kč
Dvojkombinace podpaží + třísla - VÝHODNÝ BALÍČEK (ušetříte 850 Kč)
1900 Kč
Dvojkombinace celé nohy + třísla - VÝHODNÝ BALÍČEK (ušetříte 900 Kč)
3500 Kč

Ceník je platný od 1. dubna 2024.