Kosmetika mladistvé aknózní pleti (do 18 let)

Problematická pleť a akné je velmi nepříjemný problém. Projevuje se nejčastěji v mladistvém věku a v pubertě, ale není to pravidlem. Akné způsobuje mnoho faktorů a jejich kombinace a je třeba najít jejich přímou souvislost. Příčinou problematické pleti může být hormonální nerovnováha, žádná, špatná nebo nevhodná péče o pleť, špatná strava, kouření, stres, nehygienické prostředky v péči o pleť, časté sahání si na obličej, UV záření, nečisté pracovní prostředí aj. Faktorů je mnoho a mohou se vzájemně posilovat.

Co Vám naše kosmetická péče pomůže vyřešit?

Péči o pleť doma Vám vysvětlíme a nastavíme nejvhodnější přípravky tak, aby jste Vaši pleť dostali co nejrychleji do kondice. Stejně tak probereme režimová opatření a vše, co by k problematické pleti a akné mohlo přispívat.

Jak probíhá ošetření aknotické pleti u nás v salónu?

Na začátku každé Vaší návštěvy změříme hodnoty hloubkové hydratace a promaštění pokožky obličeje a vyhodnotíme aktuální zevní i vnitřní vlivy na pleť. O vaší pleti ni o možných faktorech zhoršujících Vaši pleť si s Vámi popovídáme. To nám umožní připravit kosmetické ošetření přesně pro Vás. 

Kosmetické ošetření problematické pleti zahrnuje:

 

FAKTORY ZHORŠUJÍCÍ PLEŤ A SPRÁVNÁ PÉČE O AKNÉ:

Hormonální nerovnováha

Způsobuje nadměrnou produkci kožního mazunadměrnou tvorbu kožních buněk v okolí pórů, což může komplikovat přirozený proces odstraňování odumřelých buněk kůže a způsobovat přemnožování bakterií na pokožce. Následně dochází k ucpávání pórů směsí těchto kožních buněk a mazu, vzniká živná půda pro bakterie způsobující záněty. To všechno vede k tomu, že se na pleti začnou tvořit pupínky, zánětyčerné tečky, pustuly hluboké a bolestivé cysty.

Hormonální výkyvy mohou ovlivnit pleť nejen v pubertě, ale i v dospělosti. Často se stav pleti zhorší během před nebo během menstruace, po vysazení hormonální antikoncepce, v těhotenství a po porodu.

Nevhodná péče o pleť

I když můžeme problémy s pletí svádět na hormony nebo genetiku, existuje celá řada věcí, kterými naší pokožce škodíme my sami. Jedním z nejzávažnějších příčin je dlouhodobé používání nevhodné kosmetiky pro Váš typ pleti nebo nevhodné kombinace přípravků ve Vaší denní rutině. Mnoho přípravků je tzv. komedonních, tedy podporuje ucpávání pórů, dráždí je apod. Častou chybou je mylné nadměrné vysušování pokožky v domnění, že je mastná, což vede k výraznému přesušení a dehydrataci pleti. 

Co dokáže akné ještě zhoršit?

Faktorů zhoršující stav pleti je mnoho. Je však dobré vědět, na čem je možné zapracovat, aby Vaše pleť netrpěla akné.

Péče o problematickou pleť - čištění je základ

Je náročná na pravidelnost stejně jako péče o pokožku, která je bez problémů. Jde jen o to zvolit správný postup a správné vhodné přípravky pro Vaši konkrétní pleť. To co vyhovuje Vaší kamarádce nebo komukoliv jinému, to co se doporučuje na internetu apod. zákonitě nemusí vyhovovat Vaší pleti. 

Perfektně vyčištěná pleť ráno i večer je naprostou nezbytností. Všechny nečistoty a přebytečný maz musíte odstranit z pleti opravdu každý den. Jednou měsíčně dopřejte pleti hloubkové profesionální čištění a kosmetickou péči v salonu. S péči na doma Vám poradíme a nastavíme dle potřeby. 

 

 

Ceník

Kosmetické ošetření mladistvé aknózní pleti do 18 let (60 minut)
850 Kč

Ceník je platný od 1. ledna 2023.